RZYM – OSTATNIA POCZTÓWKA Z WIECZNEGO MIASTA

Rzym– to wprost mekka  zabytków -wspaniałych dzieł architektury i sztuki różnych epok!Podczas mojego wyjazdu miałam okazję zobaczyć kilka z nich ,zatopić się w atmosferze Wiecznego Miasta.

Koloseum to niewątpliwie znak rozpoznawczy Rzymu.Ten ogromny amfiteatr mógł pomieścić ok.50 tys.widzów.Z łatwością można sobie wyobrazić dziki tłum skandujący imiona najwaleczniejszych gladiatorów.Jednak sama nazwa Koloseum nie pochodzi od jego rozmiarów a od  40 -stu metrowego Kolosa-posągu Nerona,który niegdyś stał tuż obok.Po posągu nie ma śladu.Pozostał za to Łuk Konstantyna wzniesiony z okazji zwycięstwa cesarza nad Maksencjuszem w 312 r.n.e.Pierwszy raz jestem w Rzymie więc robi to na mnie ogromne wrażenie!

Pałac Sprawiedliwości w RzymieSiedziba Sądu Najwyższego to również słynny obiekt tego miasta.(Palazzo di Giustizia)W całości wykonany z marmuru i bogato zdobiona elewacja z pewnością warte zobaczenia!

  Plac św.Piotra – jeden z najsłynniejszych placów świata! Bazylika św.Piotra -najdłuższy(211,5 m) i najpojemniejszy (może pomieścić ok.60 tys.ludzi) kościół świata!Bogactwo dzieł artystycznych,sakralnych najznamienitszych twórców!Szczerze mówiąc po prostu mnie zamurowało…

Rzym –  Wieczne Miasto  – Jadąc tu chciałam zatopić się zarówno w jego antycznej przeszłości jak i  smaku włoskiej kawy  i niepowtarzalnej pizzy.Kraina spaghetti z mnóstwem kafejek,restauracji ugościła nas wybornie.Każdy skwer osnuty historią ,przyjazna atmosfera ,pozostawią niezapomniane wrażenia!

 

Zostaw komentarz