Sycylia- szybki powrót do wakacji !

Sycylia jest to największa wyspa na Morzu Śródziemnym. Turyści zazwyczaj nie zwiedzają całej wyspy od razu, ponieważ jest za duża, aby zobaczyć ją całą za jednym razem. Poniższe zdjęcia przedstawiają zachodnią część włoskiej wyspy. Co warto zobaczyć ? Moje top 3 ulubionych i godnych uwagi miejsc :

 

1. Rezerwat Cofano oraz znajdująca się w nim góra Monte Cofano :

 

Znajduje się na północ od miasta Trapani. Jest to idealne miejsce dla ludzi, którzy lubią połączenie zamiłowania do sportu oraz podziwiania pięknych widoków. Popularny jest tu trekking, ponieważ znajduje się tu mnóstwo szlaków wokół góry  Monte Cofano.  Turyści podziwiają przy tym niesamowite krajobrazy oraz  egzotyczną roślinność.

Dla odważnych : jest możliwość wejścia na szczyt góry Monte Cofano, co wiąże się już z bardziej profesjonalnym przygotowaniem fizycznym.

 

 

 

2. Rezerwat Zingaro: 

 

Na terenie rezerwatu wyznaczono i oznakowano 6 szlaków różnego stopnia trudności, o długości od 6 do 19 km. Miłośnicy pieszych wędrówek oraz kąpieli wodnych z chęcią wybierają to miejsce. Jest to również raj dla pasjonatów nurkowania wśród podwodnych grot. Rezerwat oferuje duży wybór plaż. Jest ich kilka na jego obszarze i można dokonać wyboru według naszych potrzeb i struktury wybrzeża.

 

 

3. Wzgórze Erice: 

 

Jest to urokliwe miasteczko przepełnione wąskimi, kamiennymi uliczkami. Cieszy się popularnością, ponieważ turyści przyjeżdżają tu, aby zobaczyć malownicze widoki, zwiedzać zamki oraz smakować tutejszych regionalnych wyrobów. Jednak mnie najbardziej zachwycił zachód słońca, który podziwiałam ze wzgórza, co spowodowało, że to miejsce jeszcze bardziej zapadło mi w pamięć.

 

 

2 komentarze

 • michel
  6 lat ago

  Piękne widoki, na fotkach piekna/e kobieta/y

  • Justyna Juchniewicz
   6 lat ago

   Dziękuję.

Zostaw komentarz