ELEGANCKIE POPOŁUDNIE NA DACHU CAGLIARI. WYCIECZKA NA SARDYNIĘ.CZ.2

 Kolejny dzień na Sardynii.Kolejne cudowne popołudnie na starówce Cagliarii.Tym razem mamy ochotę napić się kawy podziwiając panoramę miasta.W dzielnicy Castello wznoszącej się na 100 metrowym wzgórzu, zasiadamy i raczymy się nie tylko pyszną kawą ale przede wszystkim obłędnym widokiem!
 Poniżej malutka knajpka skąd serwują kolorowe drinki ,pyszne rogaliki  i kawę!Nieco wyżej wystawiają stoliki i krzesełka .I  stamtąd właśnie delektowaliśmy się aromatycznym espresso  oraz spojrzeniem na Cagliarii z zupełnie innej perspektywy!
 Z oddali widać imponującą Wieżę Słoniową (Torre dell Elefante).Swoją nazwę zawdzięcza figurce słonia powieszonego na jednej ze ścian.Wieża została zbudowana przez Pizańczyków  w 1307 r. jako część fortyfikacji obronnych. Na wrotach wieży kilkaset lat temu wieszano głowy skazańców a sama wieża służyła jako więzienie.Stanowiła również jedno z wejść do ówczesnego miasta.Obecnie ta niewątpliwa i bardzo rozpoznawalna  atrakcja turystyczna  jest jedną z głównych dróg wejściowych do dzielnicy Castello.Na sam szczyt wieży wiodą drewniane schody ,skąd można podziwiać panoramę miasta.
***
W kolejnych odsłonach przepiękne plaże Sardynii-do zobaczenia.A.

2 komentarze

Zostaw komentarz